پنجشنبه 23 ارديبهشت 1400

تاثیر رفع تحریم بر آهن آلات

در آخرین روزهای ریاست جمهوری دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا 9 شرکت فولادی مجتمع فولاد صنعت بناب، مجتمع فولاد گیلان، مجتمع ذوب آهن فولاد خزر، مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد، شرکت فولاد سیرجان ایرانیان، مجتمع فولاد البرز غرب، مجتمع صنعتی اسفراین و شرکت فولاد زرند ایرانیان به لیست تحریم های فهرست خزانه داری آمریکا اضافه شد.

پس از نشانه گرفتن توقف صادرات نفتی ایران از طریق تحریم ها، نوک پیکان به سمت صادرات غیر نفتی روانه شد. صنعت فلزات و آهن آلات به عنوان یکی از مهم ترین صنایع در بخش غیر نفتی محسوب می شود. از دلایل پر اهمیت بودن این صنعت هم می توان به ارز آوری، توانایی بالا در ایجاد شغل و استخدام اشاره کرد.

تحریم های صنعت فلزات و آهن آلات و عدم توانایی تامین ارز مورد نیاز یکی از عوامل بی ثباتی در بازار ارز بود.

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در تحریم فلزات و آهن آلات تفاوت در نحوه صادرات فولاد و صنایع فلزی با صادرات نفتی است. تولید فولاد پیچیده است وهمچنین هزینه حمل و قیمت آن نیز از اهمیت بالایی در صادرات برخوردار است و جایگزین کردن آن کار ساده ای نیست.

 

بیسی.jpg

 

اثرات رفع تحریم بر صنایع فلزات و آهن آلات

اگر چه همواره از سوی مسئولین و دست اندرکاران تاکید شده که عملکرد آهن آلات و فلزات تحت تاثیر تحریم ها قرار ندارد و سیاست های داخلی عملکرد و فعالیت این حوزه را مشخص می کند، اما به هرحال محدودیت های وارد شده در مسیر صادرات و شرایط موجود باعث وارد شدن هزینه های بیشتر به فعالان این بخش در حوزه صادرات می شود.

در صورت رفع تحریم ها و همچنین با توجه به رابطه تجاری ایران با کشورهای چین، روسیه و ترکیه انتظار می رود قیمت آهن روند نزولی به خود گرفته و با توجه به تسهیل بحث صادرات موجب ارز آوری و ثبات در بازار ارز گردد.

 

 

 

دامنه نوسان بورس از اول اردیبهشت ماه تغییر خواهد کرد

در بهمن ماه سال گذشته به واسطه ریزش نسبت شدید ارزش سهام ها و شاخص بورسی شورای عالی بورس، دامنه نوسان خرید و فروش سهام منفی دو درصد و مثبت 6 تغییر داد. از دلایل این تصمیم می توان به حفظ دارایی سهامداران و همچنین فرصت بیشتر برای سهامداران بازار بورس جهت تحلیل وبررسی وضعیت سهام خود عنوان کرد.

پیش تر شورای عالی بورس طی مصوبه ای به هیئت مدیره بورس اجازه داده بود تا دامنه نوسان رو به صورت تدریجی افزایش دهد..با توجه به سخنان دهقان دهنوی سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار از آنجا که مصوبات این شورا 72 ساعت پس از تصویب قابل اعمال است، از ابتدای اردیبهشت ماه دامنه نوسان جدید اعمال  می گردد

 

photo_2021-04-18_10-18-37.jpg

پیشرفت های فولاد ایران

توقف قیمت میلگرد و تیرآهن

ثبات قیمت میلگرد و تیرآهن در بازار آهن

قیمت میلگرد و تیرآهن در هفته جاری تحت تاثیر برخی نوسانات جهش های 50 الی 100 تومانی به خود گرفت. قیمت میلگرد و تیرآهن در روز گذشته و در روزهای پایانی سال که فروش کارخانه ها بسته شده است، ثابت اعلام شد. به نظر میرسد میلگرد و تیرآهن در روزهای پایانی سال 99 تصمیم گرفته اند سال را با آرامش نسبی به پایان برسانند. در این خبر از تحریریه آهن لند قصد داریم آخرین خبرهای قیمت میلگرد و تیرآهن را در بازار آهن دنبال کنیم. شرکت آهن لند با بهره گیری از تیم تخصصی بهترین ها را به مشتریان پیشنهاد می کند. از سوی کارشناسان ما تلاش های بسیاری صورت گرفته تا مشتریان معاملات پرسودی داشته باشند که در این زمینه نیز موفق بوده اند. ما مفتخریم که با کارخانه های سراسر کشور همکاری داریم تا بهترین ها را از انواع مقاطع فولادی از جمله میلگرد، تیرآهن، نبشی و ناودانی، لوله و پروفیل به شما ارائه دهیم. برای دریافت آخرین خبرهای بازار آهن و قیمت میلگرد با ما در  آهن لند همراه باشید.

 تصویر1-تیرآهن

 

کارنامه یکساله قیمت میلگرد و تیرآهن در بازار آهن

بد نیست در کنار قیمت میلگرد نگاهی داشته باشیم به تیرآهن و معاملاتی که سال 99 داشت. در مورد تیرآهن 14 الی 18 باید گفت، در طول سال 99 جمع تناژ معامله شده سبد تیر14 الی 18 کارخانه ذوب آهن اصفهان چیزی حدود  138 هزار تن بوده است که از این مقدار بیشترین فروش مربوط به سه ماه اول و حدود 57 هزار تن بوده است. اما در مورد قیمت پایه می توان گفت اولین معامله در 19 فروردین با نرخ  47165 ریال و قیمت رقابتی آن حدود 54000 ریال بوده و قیمت پایه آخرین معامله در سال 99 معادل با 117524 ریال بوده که بدون رقابت معامله شده است. نرخ پایه تیرآهن ذوب آهن در سال 1399، رشدی در حدود 150 درصد را تجربه کرده است. یکی از دلایل کاهش تقاضای محصول تیرآهن ذوب آهن در سه ماهه پایانی سال، افزایش غیر منطقی نرخ پایه و نرخ بازار آهن است که البته این افزایش قیمت در سال جاری دامنگیر همه مقاطع فولادی از جمله قیمت میلگرد بوده است. حجم تناژ معامله شده سبدهای تیرآهن 14 الی 18 در اسفند 99 چیزی حدود 20 هزار تن بوده که نسبت به سالهای قبل با کاهش مواجه شده است. حجم زیاد خرید سلف مشتریان در شش ماه میانی سال  بود که بازار آهن را اشباع کرد. بازار آهن در نیمه دوم سال 99 کشش این حجم تیرآهن را نداشت و خریداران گمان می کردند نیمه دوم سال هم به مانند نیمه اول سال بازار تیرآهن ذوب آهن پر رونق خواهد بود.

 تصویر2-تیرآهن

 

حال که به نظر میرسد مشتریان ذوب آهن به آن سوی بام توجهی ندارند و از خرید این سبد ناامید شده اند، به سمت خرید سبد میلگرد ذوب آهن متمایل شده اند. ادامه این روند ممکن است در ماه های آینده بازار میلگرد ذوب آهن را اشباع کرده و ممکن است سناریوی تیرآهن در سه ماهه انتهایی سال جاری در مورد بازار میلگرد در ماه های پیشرو تکرار شود. آخرین خبرها از بورس کالا نشان می دهد در اسفند 99 بیش از 80 درصد عرضه محصول تیرآهن 14 الی 18 بی مشتری ماند. ذوب آهن سلف تیر و اردیبهشت خود را هم عرضه کرد، طبق روال عرضه بعدی تحویل در خرداد ماه خواهد بود و خریداران محصولات ذوبی غیر هدفمند، بدون تحقیق و توجه به آمار و بر اساس شرایط روز بازار آهن  و هیجانات اقدام به خرید می کنند. به نظر می رسد با توجه به کاهش جدی موجودی تیرآهن 14 الی 18 در انبارها در اسفند سال جاری و با توجه به شرایط بد اقتصادی و ناامیدی از بهبود اوضاع در آنسوی سال، حجم بیست هزار تنی خریداری شده توسط مشتریان در پیک مصرف سال آینده جوابگوی نیاز بازار نخواهد بود. در صورتی که کارخانه یا فروشنده در ابتدای سال آینده، اقدام به عرضه فوری محصول بنماید با چنین کمبودی مواجه نخواهیم شد. آخرین خبرهای بازار آهن، مقاطع فولادی و قیمت میلگرد را در آهن لند دنبال کنید.

ثبات در پی افزایش قیمت میلگرد

بازگشت قیمت میلگرد به روند ثبات در بازار آهن

قیمت میلگرد در بازار آهن روز گذشته از سوی برخی از کارخانه ها افزایشی اعلام شد، افزایش های 50 الی 100 تومانی که در کنار ثبات رقم خورده بود، در حالی پیشروی می کرد که فروش کارخانه ها برای سال 99 بسته شده است. اما در مورد امروز می توان گفت بازار همچنان به روند ثبات خود ادامه داد و با وجود عرضه مقاطع فولادی، قیمت میلگرد در بازار آهن از مسیر خود حرکتی نکرد. در این خبر از تحریریه آهن لند قصد داریم آخرین خبرهای بازار آهن و قیمت میلگرد را دنبال کنیم. شرکت آهن لند با بهره گیری از تیم تخصصی بهترین ها را به مشتریان پیشنهاد می کند. از سوی کارشناسان ما تلاش های بسیاری صورت گرفته تا مشتریان معاملات پرسودی داشته باشند که در این زمینه نیز موفق بوده اند. ما مفتخریم که با کارخانه های سراسر کشور همکاری داریم تا بهترین ها را از انواع مقاطع فولادی از جمله میلگرد، تیرآهن، نبشی و ناودانی، لوله و پروفیل به شما ارائه دهیم. برای دریافت آخرین خبرهای بازار آهن و قیمت میلگرد با ما در  آهن لند همراه باشید.

 تصویر1-قیمت میلگرد

 

آرامش پس از طوفان قیمت میلگرد در بازار آهن

قیمت میلگرد در بازارآهن روز گذشته در پی عرضه های فولادی در بورس کالا، روند ثابت و افزایش را پیشرو گرفت که غالب آن را می توان افزایشی برآورد کرد. افزایش های 50 الی 100 تومانی قیمت میلگرد که بازار آهن را در روزهای پایانی بهت زده کرد. علاوه بر آن قیمت تیرآهن نیز به میزان 10 الی 30 هزار تومان افزایش های قابل توجهی را برای خود رقم زد. اما بازار در میانه هفته و با وجود عرضه های سه شنبه فولادی در بورس کالا، قیمت میلگرد روند بدون تغییر را پیش گرفته که به نظر میرسد این روند را تا پایان هفته ادامه دهد. این اتفاقات در شرایطی رخ می دهد که پایان سال است و کارخانه ها فروش های خود را برای سال 99 بسته اند. جدای از تغییرات احتمالی نرخ پایه در سال جدید، ترکیب عرضه سبد تیرآهن و میلگرد در عرضه های امروز ذوب آهن  که به صورت تک محصولی است،  یک فرصت خرید ایده آل برای تامین نیاز مشتریان مطابق با نیاز بازار داخلی وجود دارد. از این فرصت ایده ال که به همت بخش فروش ذوب آهن مهیا شده است و کمتر پیش می آید می بایست به نحو احسن استفاده کرد. اما در مورد آخرین عرضه های فولادی سال 99 در بورس کالا باید گفت، سال 1399 اگر چه از بسیاری لحاظ سال بسیار تلخ و گزنده ای بود اما از لحاظ تولید و صادرات فولاد سال نسبتا خوبی بود. در سال جاری قیمت داخلی فولاد هم به دلایل مختلف از جمله رشد قیمت ارز و قیمت های جهانی، رشد 120 الی 150 درصدی را تجربه کرد  که یک رکورد به حساب می آید. امروز شاهد آخرین عرضه سال و تلاش آخر خریداران در آخرین روزهای سال بودیم. هرچند حضور خوب خریداران امروز محتمل بود اما توجه داشته باشید که عرضه روز یازدهم فروردین 1400 نیز به دلیل عدم حضور بسیاری از خریداران  به دلیل تعطیلات، یک فرصت خرید خوب دیگر به حساب می آید. آخرین خبرهای بازار آهن، مقاطع فولادی و قیمت میلگرد را در آهن لند دنبال کنید.

ثبات بازار آهن

آغاز مجدد روند ثبات قیمت میلگرد در بازار آهن

بازار آهن در آخرین هفته از سال 1399 روز گذشته روند افزایشی به خود گرفت که تنها میلگرد و تیرآهن را شامل می شد. سایر مقاطع فولادی برخلاف این دو محصول روند ثبات را پیش گرفتند. اکنون بازار آهن در انتظار نتیجه معاملات بورس کالا در آخرین هفته از سال 1399 است. البته ناگفته نماند که فروش محصولات فولادی برای سال جاری بسته شد و فروش ها برای بعد از عید خواهد بود. در این خبر از تحریریه آهن لند قصد داریم آخرین خبرهای بازار آهن، مقاطع فولادی و قیمت میلگرد را دنبال کنیم. شرکت آهن لند با بهره گیری از تیم تخصصی بهترین ها را به مشتریان پیشنهاد می کند. از سوی کارشناسان ما تلاش های بسیاری صورت گرفته تا مشتریان معاملات پرسودی داشته باشند که در این زمینه نیز موفق بوده اند. ما مفتخریم که با کارخانه های سراسر کشور همکاری داریم تا بهترین ها را از انواع مقاطع فولادی از جمله میلگرد، تیرآهن، نبشی و ناودانی، لوله و پروفیل به شما ارائه دهیم. برای دریافت آخرین خبرهای بازار آهن و قیمت میلگرد با ما در  آهن لند همراه باشید.

 تصویر1-بازار آهن

 

روند افزایش قیمت ها در بازار آهن

بازار آهن در هفته آخر اسفندماه شاهد افزایش های 50 الی 100 تومان در روز گذشته برای قیمت میلگرد و تیرآهن بودیم. هر چند برخی از بنگاه ها و نوردکاران برای فروش محصولات خود، نرخ های خود را به  میزان 50 الی 200 تومان کاهش دادند و به این ترتیب تخفیف هایی را به سود مشتریان قائل شدند. این تخفیف ها باعث شد بازار شب عید تا حدودی از رکود به خرید تغییر کند. این جریانات در مورد میلگرد و تیرآهن بود اما در مورد ورق، قوطی پروفیل، محصولات مفتولی و نبشی ناودانی روند بازار ثابت بود. شمش فولادی روز گذشته افزایش 50 تومانی داشت و دلار نیز کاهش اندکی داشت که به نرخ 24700 تومان رسید. برای روز جاری بازار با آخرین عرضه های سال 1399، تا این لحظه روند ثبات را پیش گرفته است. این عرضه ها از تنوع بالایی برخوردار است که آن را می توان شامل شمش بلوم، شمش تختالC، سنگ آهن، گندله سنگ آهن، مس کاتد، مس مفتول، مفتول گرم و ورق آلومینیوم می باشد. تحویل این محصولات به سال 1400 موکول شده است که به نظر میرسد تا پایان فروردین 1400 تحویل داده خواهند شد.

 تصویر2-بازار آهن

 

مقاطع فولادی و بازار آهن آلات در مسیر سیاست ها

آخرین گزارش ها و خبرهای بازار آهن نشان می دهند که این محصولات و روند قیمتی آنها دچار سیاست زدگی شده است. ورود بسیاری از مسئولین به بازار آهن برای کنترل قیمت ها، بی توجهی نرخ ها به صحبت ها و وعده های مسئولین در مورد کنترل قیمت ها، مرتبط شدن مسئله صادرات به عرضه ها در بورس کالا و بازار داخلی، اتفاقاتی بودند که در سال نو و نه موجب سردرگمی بیشتر خریداران برای خرید یا عدم خرید محصولات فولادی از بازار آهن شد. این اتفاقات در حال حاضر در هفته آخر سال از جمله مهمترین اتفاقات بازار آهن و فولاد در سال 99 به حساب می آیند. یکی از اتفاقات خوب در سال 99 را می توان فروش محصولات فولادی در بورس کالا و محدودیت فروش خارج از آن را از عوامل تاثیرگذار در شفافیت معاملات و از نکات مثبت در سال جاری دانست. آخرین خبرهای بازار آهن، مقاطع فولادی و قیمت میلگرد را در آهن لند دنبال کنید.

افزایش نرخ های بازار آهن

قیمت میلگرد در بازار آهن روند افزایشی دارد!!!

افزایش های 50 تومانی مقاطع فولادی در بازار آهن از سوی بسیاری از کارخانه ها برای روز جاری اعلام شد. این در حالی است که خریداران در انتظار کاهش و تخفیف برای خرید آهن آلات در پایان سال هستند. برای روز جاری در بازار آهن، افزایش های 50 تومانی روز محور میلگرد آغاز شده است و به نظر میرسد دیگر آهن آلات را نیز در بر خواهد گرفت. در روزهای پایانی سال که تحلیل ها خبر از تداوم ثبات تا پایان سال میداد، شاهد افزایش های اندک هستیم. ناگفته نماند اکثر کارخانه ها روند ثبات خود را همچنان پیش گرفته اند. در این خبر از تحریریه آهن لند قصد داریم آخرین خبرهای میلگرد و بازار آهن را مورد بررسی قرار دهیم. شرکت آهن لند با بهره گیری از تیم تخصصی بهترین ها را به مشتریان پیشنهاد می کند. از سوی کارشناسان ما تلاش های بسیاری صورت گرفته تا مشتریان معاملات پرسودی داشته باشند که در این زمینه نیز موفق بوده اند. ما مفتخریم که با کارخانه های سراسر کشور همکاری داریم تا بهترین ها را از انواع مقاطع فولادی از جمله میلگرد، تیرآهن، نبشی و ناودانی، لوله و پروفیل به شما ارائه دهیم. برای دریافت آخرین خبرهای بازار آهن و قیمت میلگرد با ما در  آهن لند همراه باشید.

 تصویر1-بازار آهن

خرید مقاطع فولادی در بازار آهن آلات یا سود بانکی؟

در حالی که اکثر فعالان بازار آهن منتظر مشخص شدن نرخ پایه عرضه های امروز هستند که طبق شنیده ها و فرمول جدید، احتمالات حول محور ثبات می چرخید اما چنین نشد و بازار آهن امروز فاز افزایش را برای قیمت میلگرد به میزان 50 تومان آغاز کرد. البته تنها چند کارخانه در ساعات ابتدایی اعلام قیمت ها در حال حاضر دست به افزایش قیمت ها زدند. در صورت ثبات نرخ پایه احتمال اینکه شاهد استقبال سرد خریداران باشیم، بسیار خواهد بود. با توجه به قیمت های فعلی موجود در بازار  و عمیق تر شدن رکود در بازار آهن، به خصوص برای محصولاتی مانند تیرآهن، خریداران منتظر حداقل کاهش پنج درصدی نرخ پایه برای ورود به معاملات هستند. هر چند چنین اتفاقی بعید به نظر میرسد اما انبارها ممکن است در پایان سال تخفیف هایی را برای خریداران خود رقم زنند. حتی با احتمال کاهش پنج درصدی نرخ پایه در آخرین عرضه های سال و با توجه به خواب بیش از یک ماهه محصولات برای تحویل در آن سوی سال، به نظر می رسد هنوز سپرده بانکی سود بیشتری نسبت به بازار مقاطع نصیب خریداران خواهد کرد و اینگونه است که بسیاری از فعالان بازار آهن در سال جاری روی ریال به جای محصول تمرکز کرده اند. نکته ای که دست اندرکاران قیمت گذاری اصلا توجهی به آن ندارند و علاوه بر آن هیچ راهکاری برای خروج از بن بست فعلی معاملات بورس کالا به خصوص در حوزه تیرآهن و میلگرد ارائه نمی دهند. آخرین خبرهای بازار آهن، مقاطع فولادی و قیمت میلگرد را در آهن لند دنبال کنید.

ثبات قیمت میلگرد و آهن

روند ثابت قیمت میلگرد و آهن آلات در آخرین هفته سال 1399

قیمت میلگرد در آخرین هفته از سال 1399 روند ثبات را آغاز کرده است. برخی از کارخانه ها کاهش های اندک را در برنامه خود دارند که با ادامه ثبات به نظر نمی رسد تقاضا در روزهای پایانی سال حرکتی از خود نشان دهد. قیمت میلگرد در پایان سال 1399 در کانال 13 و 12 هزار تومان باقی ماند. در این خبر از تحریریه آهن لند قصد داریم آخرین خبرهای آهن و قیمت میلگرد را دنبال کنیم. شرکت آهن لند با بهره گیری از تیم تخصصی بهترین ها را به مشتریان پیشنهاد می کند. از سوی کارشناسان ما تلاش های بسیاری صورت گرفته تا مشتریان معاملات پرسودی داشته باشند که در این زمینه نیز موفق بوده اند. ما مفتخریم که با کارخانه های سراسر کشور همکاری داریم تا بهترین ها را از انواع مقاطع فولادی از جمله میلگرد، تیرآهن، نبشی و ناودانی، لوله و پروفیل به شما ارائه دهیم. برای دریافت آخرین خبرهای بازار آهن و قیمت میلگرد با ما در  آهن لند همراه باشید.

 

 تصویر1-قیمت میلگرد

 

ادامه روند ثبات قیمت میلگرد و آهن آلات

در ابتدای هفته جاری قیمت میلگرد با روند ثبات کار خود را در آغاز کرد. این ثبات در انتهای هفته گذشته در روز پایانی هفته برای قیمت میلگرد و با وجود عرضه های مقاطع فولادی در بورس کالا آغاز شد. بازار آهن با وجود قیمت های خوب در پایان سال، به نظر می رسد در رکود شب عید به سر می برد که چندان خوشاید فعالان بازار آهن نمی باشد. این ثبات یم تواند فرصت مناسبی را در روزهای پایانی سال با بسته شدن فروش ها رقم بزند.

قیمت میلگرد سایز 12 کارخانه ها در تاریخ 23 اسفند 1399

نرخ میلگرد راد همدان

13395

نرخ میلگرد سیادن ابهر

12400

نرخ میلگرد نورد گر سمنان

12850

نرخ میلگرد شاهین بناب

12800

نرخ میلگرد معراج کردکوی

13230

قیمت میلگرد گلستان

13900

نرخ میلگرد سیرجان حدید

13100

نرخ میلگرد پارس آرمان شفق

12350

قیمت میلگرد کیان فولاد ابهر

12500

قیمت میلگرد شاهرود

12950

نرخ میلگرد هشترود

12900

نرخ میلگرد فولاد کاوه تیکمه داش

12850

قیمت میلگرد کیان کاشان

13300

قیمت میلگرد کویر کاشان

13300

همانطور که می بینید نرخ میلگرد در کانال 13 هزار تومان برای سال جاری باقی ماند و به نظر  نمیرسد تا پایان سال بیش از این پیشروی کند.  البته برای میلگرد آجدار A2 این مسئله متفاوت است و می توان قیمت میلگرد را در کانال 12 هزار تومان برای آن برآورد کرد. در مورد عرضه های هفته گذشته می توان گفت مطابق با انتظار عرضه های بورسی به دلیل یکسان بودن نرخ بازار و بورس بی مشتری ماندند و با تقاضای خوبی روربرو نشد. دلار هم در این میان خود را از عرضه رقابت کنار کشید. در هفته گذشته میانگین قیمت تیرآهن 14 الی 24 در کانال 12800 تومان ثابت ماند. هرچند برخی از فعالان بازار آهن هنوز هوای فروش تیرآهن 13 هزار تومانی را به سر دارند که کاملا دور از ذهن است. کف قیمت میلگرد در کانال 12200 تومان باقی ماند و در یک کلام بازار در آخرین روز هفته گذشته روند آرامی را سپری کرد. آینده جاری هم به نظر می رسد هفته حسابرسی می باشد و اکثر فعالان بازار آهن عملا وارد فاز انبار گردانی و جمع کردن حساب های خود هستند. به این ترتیب پرونده سال پر فراز و نشیب سال 1399 به طور غیر رسمی در حال بسته شدن است.

 

دیگر خبرهای اسلب و بیلت با توجه به بازار آهن آلات و قیمت میلگرد

قیمت میانگین بیلت صادراتی ایران، 551 دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، کاهش 0.8 درصدی را به دنبال داشته است. قیمت میانگین اسلب صادراتی ایران نیز 600 دلار به ازای هر تن بود که تغییری نسبت به قیمت ‌های هفته گذشته در آن دیده نمی شود. در هفته گذشته، کاهش قیمت مواد اولیه از قبیل سنگ آهن و قراضه، کاهش قیمت شمش فولادی صادراتی ایران را در پی داشت. با این وجود، سقف قیمت شمش فولادی صادراتی ایران نسبت به هفته گذشته تغییری نکرد و یک محموله بیلت صادراتی با قیمت 560 دلاری به فروخته شد. آخرین خبرهای بازار آهن، مقاطع فولادی و قیمت میلگرد را در آهن لند دنبال کنید.

توقف قیمت میلگرد و آهن

قیمت میلگرد و آهن آلات در پایان هفته مجدداً روی خط ثبات توقف کرد!

قیمت میلگرد در ابتدای هفته سوم اسفند ماه در ادامه هفته گذشته کاهش هایی را دنبال می کرد که با افزایش نرخ دلار، شاهد آغاز افزایش ها در میانه هفته بودیم. در نهایت هفته سوم اسفندماه با ثبات به پایان رسید که البته در صورت استقبال از عرضه های امروز در بورس کالا، می توان به ادامه این روند نیز امیدوار بود. در این خبر از تحریریه آهن لند قصد داریم آخرین خبرهای قیمت میلگرد، تیرآهن و دیگر آهن آلات را دنبال کنیم. شرکت آهن لند با بهره گیری از تیم تخصصی بهترین ها را به مشتریان پیشنهاد می کند. از سوی کارشناسان ما تلاش های بسیاری صورت گرفته تا مشتریان معاملات پرسودی داشته باشند که در این زمینه نیز موفق بوده اند. ما مفتخریم که با کارخانه های سراسر کشور همکاری داریم تا بهترین ها را از انواع مقاطع فولادی از جمله میلگرد، تیرآهن، نبشی و ناودانی، لوله و پروفیل به شما ارائه دهیم. برای دریافت آخرین خبرهای بازار آهن و قیمت میلگرد با ما در  آهن لند همراه باشید.

 تصویر1-قیمت میلگرد

 

ثبات در پی افزایش قیمت میلگرد و آهن آلات

قیمت میلگرد که روز گذشته افزایش های 50 الی 200 تومانی را در ادامه افزایش نرخ دلار رقم زد، حتی با کاهش 100 تومانی نرخ دلار نیز حاضر به توقف از افزایش قیمتها نشد. این افزایش ها نه تنها قیمت میلگرد، بلکه دیگر آهن آلات از جمله تیرآهن و ورق را نیز در برگرفت. جالب توجه است بدانید قوطی پروفیل و لوله طی این افزایش ها بر خلاف جهت آب در حال شنا هستند و کاهش های 200 الی 300 تومان را برای خود رقم زدند. اما برای روز جاری که به عنوان روز پایانی هفته سوم اسفندماه به حساب می آید، قیمت میلگرد ثبات را در ساعات ابتدایی آغاز کرد و افزایشی به چشم نمی خورد. به نظر می رسد کارخانه ها و بنگاه های افزایش های روز گذشته را، جدای از افزایش یا کاهش نرخ دلار برای تحریک سمت تقاضا اعمال کردند. این راهکار با نقاط قوت خود توانست در این زمینه تاثیرگذار باشد و برخی از سازندگان نسبت به تهیه نیازهای خود تا حدودی اقدام کردند.  

 تصویر2-قیمت میلگرد

 

میانگین قیمت تیرآهن14 الی 24 در بازار آهن به نرخ 12800 تومان نزدیک شده که با قیمت محصول تیرآهن عرضه شده روز جاری از سوی کارخانه ذوب آهن برابری می کند. حال جای سوال برای بسیاری از افراد می ماند که آیا با شرایط فعلی بازار، خریداران ریسک خرید محصولات امروز در بورس کالا را قبول خواهند کرد یا خیر؟ در بازار میلگرد، میانگین کف قیمت میلگرد بین دو کانال 12200 الی 12300 تومان در نوسان است. این میانگین هم با نرخ محصولات عرضه شده میلگرد امروز چهارشنبه 20 اسفند 1399  برابری می کند. تنها محرک احتمالی معاملات امروز را می توان دو مورد مهم دانست که اول احتمال حضورفعالانی که در چند روز گذشته فروش خوبی  داشته اند و قصد خرید و تبدیل پول به کالا دارند، می باشد و دوم برخی گمانه زنی ها در مورد افزایش هزینه های تولید و هزینه های سربار در سال 1400 و  احتمال تاثیر این عامل در قیمت های سال جدید است. هرچند مبنای قیمت گذاری در بازار آهن،  بورس کالا و نرخ های پایه در سال جدید خواهد بود. بد نیست بدانید معضل اصلی بازار آهن این روزها یعنی ریال محوری به جای کالا محوری است که همچنان استراتری مورد علاقه بسیاری از افراد محافظه کار و کمتر ریسک پذیر است. با توجه به اینکه  در چهارشنبه هفته آتی، حتی در صورت وجود عرضه شرایط تسویه بسیار مشکل خواهد بود، به نظر می رسد عرضه های امروز آخرین عرضه های مقاطع فولادی در بورس کالا با شرایط نرمال در سال جاری خواهد بود. آخرین خبرهای  بازار آهن و قیمت میلگرد را در آهن لند دنبال کنید.

روند صعودی قیمت میلگرد

گذر قیمت میلگرد و آهن آلات از سراشیبی به افزایش

قیمت میلگرد و آهن آلات که در ابتدای هفته جاری در مسیر کاهش قرار گرفته بود، روز گذشته با افزایش نرخ دلار و رسیدن آن به 24850 تومان در مسیر صعودی قرار گرفت. این افزایش ها روز گذشته به میزان 50 الی 200 تومان برای میلگرد از سوی برخی از کارخانه رقم خورد. این در حالی است که برخی از کارخانه ها روند ثبات خود را دنبال کردند تا شاید بتوانند در پایان سال محصولات خود را به فروش برسانند. نرخ دلار در روز گذشته چندان دوام نداشت و امروز به 24750 تومان رسید. در این خبر از تحریریه آهن لند قصد داریم آخرین خبرهای بازار آهن و میلگرد را دنبال کنیم. شرکت آهن لند با بهره گیری از تیم تخصصی بهترین ها را به مشتریان پیشنهاد می کند. از سوی کارشناسان ما تلاش های بسیاری صورت گرفته تا مشتریان معاملات پرسودی داشته باشند که در این زمینه نیز موفق بوده اند. ما مفتخریم که با کارخانه های سراسر کشور همکاری داریم تا بهترین ها را از انواع مقاطع فولادی از جمله میلگرد، تیرآهن، نبشی و ناودانی، لوله و پروفیل به شما ارائه دهیم. برای دریافت آخرین خبرهای بازار آهن و میلگرد با ما در  آهن لند همراه باشید.

 تصویر1-میلگرد

 

گزارشی از سیر صعودی بازار آهن و میلگرد در روز گذشته

روز گذشته بازار در ساعات ابتدایی اعلام قیمت ها، روند ثابت و نزولی را سپری می کرد که ساعاتی بعد و با افزایش 100 تومانی نرخ دلار شاهد افزایش قیمت ها برای اکثر محصولات بازار آهن آلات بودیم. در شرایطی فعلی و روزهای پایانی سال، موج تقاضای ضعیف شکل گرفته است. از میان تقاضاهای روز گذشته، عمده تقاضا روی محصول تیرآهن گزارش شده است. اگر مبنا را عرضه های هفته گذشته و ثبات قیمت پایه مقاطع فولادی در هفته جاری قرار دهیم، میلگرد زیر 12200 تومان و تیرآهن زیر 12700 تومان حباب منفی دارد. در این میان چند موج محرک واقعی وجود دارد که به ترتیب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

bullet Ahanlands افزایش نرخ ارز با توجه به تحولات سیاسی و اظهار نظر برخی مسئولین در مورد پولهای بلوکه شده در کشورهای کره جنوبی، عراق و دیگر کشورها

bullet Ahanlands بیشتر انبارها نسبتاً خالی هستند.

bullet Ahanlands اطمینان از عدم کاهش بیشتر و افزایش میزان تقاضایی که در صف انتظار هستند

bullet Ahanlands احتمال افزایش قیمت نرخ پایه در آخرین هفته سال و احتمال افزایش قیمت خصوصی ها در اولین روزهای کاری سال 1400 به دلیل افزایش هزینه های تولید

اینکه این موج ضعیف تدوام خواهد داشت یا خیر، بسته به نوع عرضه های روز چهارشنبه و میزان تقاضای ورودی قابل تحلیل خواهد بود. افزایش احتمالی یک تا پنج درصدی پایه قیمت مقاطع در عرضه روز چهار شنبه و افزایش  پنج درصدی نرخ پایه تیرآهن  وجود دارد. علاوه بر این احتمال افزایش یک تا دو درصدی  قیمت میلگرد را نیز وجود دارد. نرخ دلار به عنوان عامل اصلی این کاهش ها و افزایش ها در بازار آهن، تحت تاثیر مسائل سیاسی بود. در ادامه بررسی های FATF، موضوع آزادسازی منابع ایران در کشورهایی از قبیل کره جنوبی و عراق و ... مطرح شد. این خبر مثبت توانست دلار را به نرخ 24700 تومان برساند و در نهایت با مخالفت ایران برای بازگشت به مذاکرات نرخ آن را به 24850 تومان رساند. این در حالی است که در پایان هفته کاهش پیدا کرد و به نرخ 24750 تومان رسید. با این وجود نتوانست نرخ آهن آلات در مسیر افزایش خود قرار گرفت.

 تصویر2-میلگرد

 

اما امروز سه شنبه 19 اسفند 1399 بازار آهن در مسیر ثبات و افزایش روند خود را ادامه داد و با وجود کاهش نرخ ارز، کاهش قیمت میلگرد و آهن آلات مشهود نیست. در حال حاضر اولین اعلامی های بازار آهن یعنی راد همدان و سیرجان حدید جنوب افزایش 50 و 100 تومانی را برای خود رقم زدند. اگر عرضه های امروز مقاطع فولادی را به عنوان عامل دیگری در قیمت میلگرد و دیگر آهن آلات در نظر بگیریم، افزایش یا کاهش ها پس از انجام معاملات بورس مشخص خواهند شد. عرضه هایی که شامل تیرآهن، میلگرد آجدار، ریل و میلگرد ساده ذوب آهن اصفهان می باشند و تحویل آنها یا به صورت فوری یا سلف و یا در تاریخ 31 فروردین 1400 می باشد. آخرین خبرهای  بازار آهن و میلگرد را در آهن لند دنبال کنید.

سراشیبی یا ثبات قیمت میلگرد

قیمت میلگرد و آهن آلات به سود مشتری در سراشیبی قرار گرفت!!!

بازار آهن در روز گذشته متناسب با کاهش نرخ دلار روند نزولی را پیشرو گرفت و باعث شد برخی از مشتریان آهن نسبت به خرید دست پیش را بگیرند. ناگفته نماند این کاهش نرخ دلار ناشی از مسائل سیاسی از قبیل خبرهای مثبت در زمینه آزادسازی برخی منابع ارزی ایران در کره جنوبی و بررسی FATF می باشد. به این ترتیب با تاوم خبرهای مثبت سیاسی می توان به آینده بازار آهن و میلگرد امیدوار بود. در این خبر از تحریریه آهن لند قصد داریم آخرین خبرهای آهن و میلگرد را مورد بررسی قرار دهیم. شرکت آهن لند با بهره گیری از تیم تخصصی بهترین ها را به مشتریان پیشنهاد می کند. از سوی کارشناسان ما تلاش های بسیاری صورت گرفته تا مشتریان معاملات پرسودی داشته باشند که در این زمینه نیز موفق بوده اند. ما مفتخریم که با کارخانه های سراسر کشور همکاری داریم تا بهترین ها را از انواع مقاطع فولادی از جمله میلگرد، تیرآهن، نبشی و ناودانی، لوله و پروفیل به شما ارائه دهیم. برای دریافت آخرین خبرهای بازار آهن و میلگرد با ما در  آهن لند همراه باشید.

 تصویر1- میلگرد

 

آخرین خبرهای بازار آهن و میلگرد

با توجه به کاهش نرخ دلار در روز گذشته و رسیدن آن به 24700 تومان در روزهای پایانی سال شاهد کاهش قیمت میلگرد و دیگر آهن آلات در دو روز گذشته بودیم. این کاهش نرخ آهن در صورتی در حالی است که بازار شب عید برای آهن فروشان و کارخانه ها کساد به نظر می رسد. با وجود کاهش قیمت ها در بازار آهن تا به امروز، همچنان میزان تقاضا پایین است و تنها برخی از صاحبان پروژه های ساختمانی نسبت به خریدهای خود در بلند مدت اقدام می کنند. به نظر میرسد سمت تقاضا همچنان قصد ندارد از موقعیت خود پیشروی داشته باشد. برای روز جاری قیمت میلگرد روند کاهشی و ثبات را در ساعات آغازین اعلام قیمت ها پیش گرفته است. کاهش های 200 تومانی روز گذشته و کاهش 300 تومانی در روز جاری از سوی برخی از کارخانه ها می تواند روند بازار آهن و میلگرد را به سود مشتری رقم بزند. البته اگر خریداران از این فرصت طلایی استفاده کنند و نسبت به خرید اقدام کنند. علاوه بر این خبرها و شنیده های اخیر حاکی از آن است که  ابلاغ تصمیمات جلسه کارگروه توسعه صادرات در تاریخ ۱۲اسفند ماه جاری شامل مواردی از قبیل حذف صدور مجوز صادرات محصولات فولادی توسط معاونت معادن و صنایع، ایجاد سامانه پایش و نظارت قیمت های داخلی، ارائه طرح پیشنهادی شورای آهن و فولاد، واقعی شدن قیمتهای پایه گمرک متناسب با قیمتهای جهانی و تسهیل در روند اجرای تعهدات ارزی با همکاری گمرک بود. به نظر می رسد نظارت بهتری بر قیمت میلگرد و دیگر آهن آلات انجام خواهد شد که می تواند روند بازار داخلی و فروش آهن آلات در بازار جهانی را بهبود بخشد. با توجه به این نظارت و واقعی شدن قیمت ها متناسب با بازار جهانی، در حال حاضر برنامه صدور مجوز برای صادرات آهن آلات و مقاطع فولادی حذف خواهد شد. آخرین خبرهای  بازار آهن و میلگرد را در آهن لند دنبال کنید.

محرک های قیمت میلگرد

چه عواملی قیمت میلگرد و آهن آلات را در سال 1400 تحریک خواهند کرد؟

قیمت میلگرد از جمله مشکلاتی به حساب می آید که سازندگان و خریداران آهن را در یک سالی که گذشت به چالش کشیده است. قیمت میلگرد در ابتدای سال جاری با نرخ 6500 تومان سال را آغاز و اکنون در انتهای سال با نرخ 12300 الی  13700 تومان متغیر است. همانطور که مشاهده می کنید نرخ میلگرد در انتهای سال به دو برابر قیمت رسیده و امکان افزایش آن در سال جدید بسیار بالا است. در این خبر از تحریریه آهن لند قصد داریم آخرین خبرهای بازار آهن و قیمت میلگرد را مورد بررسی قرار دهیم. شرکت آهن لند با بهره گیری از تیم تخصصی بهترین ها را به مشتریان پیشنهاد می کند. از سوی کارشناسان ما تلاش های بسیاری صورت گرفته تا مشتریان معاملات پرسودی داشته باشند که در این زمینه نیز موفق بوده اند. ما مفتخریم که با کارخانه های سراسر کشور همکاری داریم تا بهترین ها را از انواع مقاطع فولادی از جمله میلگرد، تیرآهن، نبشی و ناودانی، لوله و پروفیل به شما ارائه دهیم. برای دریافت آخرین خبرهای بازار آهن و قیمت میلگرد با ما در  آهن لند همراه باشید.

 تصویر1-قیمت میلگرد

 

محرک های قیمت میلگرد در سال 1400

قیمت میلگرد در سال 1399 روزهای پایانی خود را با کاهش و ثبات می گذراند. کاهش هایی که روز گذشته موجب تحریک تقاضا شد و برخی از خریداران نسبت به خرید پیش از سال جدید اقدام کردند. به طور قطع این اقدام عاقلانه ترین اقدامی بود که یک سازنده انجام داده است. سال جدید با افزایش نرخ های مختلف در تولید می تواند قیمت میلگرد را به نحوی به سمت سیر صعودی سوق دهد. عوامل محرک قیمت میلگرد در سال جدید را به ترتیب می توان موارد زیر معرفی کرد:

bullet Ahanlands افزایش هزینه های تولید اعم از افزایش حاملهای انرژی، افزایش حقوق و دستمزد، افزایش هزینه های حمل و ...  از جمله مواردی هستند که در سال 1400 با آنها روبرو خواهیم شد. جمع این موارد می تواند به افزایش ده درصدی هزینه تولید اعم از ذوب و نورد در سال جدید منجر شود.

bullet Ahanlands کاهش تولید یا توقف تولید برخی واحدهای خصوصی ذوب  به دلیل زیان ناشی از تولید و افزایش صادرات  محصول شمش شرکتهای دولتی و کمبود عرضه محصول میانی  به بازار داخلی نیز به نحوی بر تحریک قیمت میلگرد و آهن آلات تاثیر خواهد گذاشت.

bullet Ahanlands افزایش تقاضای صادرات میلگرد در کشورهای همسایه به خصوص ترکیه و عراق با گسترش واکسیناسیون عمومی علیه کرونا و با توجه به جذاب صادراتی محصول میلگرد ایران در کنار رنج قیمت میلگرد که پایین تر از قیمت شمش صادراتی است، به نحوی قیمت میلگرد را در سال جدید تحریک خواهد کرد.

bullet Ahanlands ورودبه فصل بهار و پیک مصرف داخلی فولاد را از یاد نبرید.

bullet Ahanlands لغو برخی محدودیت های صادراتی و تسهیل در صادرات فولاد با توجه به اشباع بازار داخلی و نیاز کشور به ارز و زیاندهی برخی واحدهای تولیدی فولاد در سال جدید از دیگر عوامل موثر و محرک قیمت میلگرد و دیگر آهن آلات خواهد بود.

حال جای سوال است که آیا در شرایط رکود فعلی بازار داخلی، جمیع این موارد می تواند منجر به تحریک تقاضا در بازار داخلی شود؟ این سوال را زمان پاسخ خواهد داد. چرا که خریداران در شرایط فعلی که بازار آهن و قیمت میلگرد به سود آنها است، نسبت به خرید اقدام نمی کنند. این قیمت ها به طور قطع پس از آغاز سال جدید به این ترتیب پیشروی نخواهند کرد. خبرها و گفته های فعالان بازار آهن حاکی از آن است که با وجود عوامل فوق، بازار آهن و به ویژه قیمت میلگرد تحریک خواهد شد و روند صعودی را سپری خواهد کرد. آخرین خبرهای  بازار آهن و نرخ میلگرد را در آهن لند دنبال کنید.

آخرین اخبار بازار آهن

اخبار لحظه ای بازار آهن و فولاد در خبرنامه آهن لند بخوانید

تاثیر رفع تحریم بر آهن آلات

دامنه نوسان سهام

پیشرفت های فولاد ایران

توقف قیمت میلگرد و تیرآهن

ثبات بازار آهن

افزایش نرخ های بازار آهن

ثبات قیمت میلگرد و آهن

توقف قیمت میلگرد و آهن

روند صعودی قیمت میلگرد

سراشیبی یا ثبات قیمت میلگرد

محرک های قیمت میلگرد

صادرات و واردات فولاد

ثبات قیمت میلگرد

عرضه سنگین مقاطع فولادی

استقبال قیمت میلگرد از کاهش

ثبات و کاهش قیمت میلگرد

افزایش نرخ مقاطع فولادی

رونق بازار مقاطع فولادی

کشمکش های فولاد

.....معرفی شرکت آهن لند.....

شرکت آهن لند اولین شرکت ارائه دهنده مشتقات آهن و مقاطع فولادی در جنوب کشور می باشد. اطلاع رسانی آهن لند شامل اعلام قیمت ها با تضمین قیمت و کیفیت، اخبار روز بازار آهن و فولاد و فروش مشتقات آهن در حیطه ساختمانی و صنعتی درسایت و دیگر رسانه های اجتماعی می باشد. در سایت آهن لند از آخرین و بروزترین قیمت آهن آلات از جمله میلگرد، تیرآهن، نبشی، ناودانی، قوطی، پروفیل و انواع لوله داربستی و صنعتی مطلع شوید.

ساعت کاری آهن لند:

شنبه تا چهارشنبه 8الی 20

پنجشنبه 8 الی14

 

اطلاعات تماس

  • تلفن: ۰۶۱۵۳۳۳۱۷۷۷  -  ۰۹۱۳۱۹۲۷۷۴۲  -  ۰۹۱۶۱۳۰۰۲۱۹
  • ایمیل: Ahanlandss@gmail.com
  • کانال تلگرام: t.me/ahanland
  • اینستاگرام: Ahanland
  • آدرس: ایران، خوزستان، آبادان، کوی قدس، ایستگاه پنج
    روبه روی بهار ۳۰

.....پربازدیدترین پیوندهای آهن لند......

.....دیگر پیوندهای آهن لند را ببینید.....

Template Design:Dima Group