پنجشنبه 23 ارديبهشت 1400

مشکلات نرخ گذاری فولاد ایران!!!

نرخ مقاطع فولادی در ایران نوسانات متعددی در سال 99 سپری کرد که این نوسانات بسیاری از تولیدکنندگان را دچار مشکل کرد و از سویی دیگر خریداران را در بازار آهن آلات دچار سردرگمی انتظار یا خرید کرد. به طوری که سال جاری میزان تقاضا در فصل پایانی سال و در آغاز فصل ساخت و سازها کاهش پیدا کرده است. در این خبر از تحریریه آهن لند قصد داریم آخرین خبرهای آهن و فولاد را مورد بررسی قرار دهیم. شرکت آهن لند با بهره گیری از تیم تخصصی بهترین ها را به مشتریان پیشنهاد می کند. از سوی کارشناسان ما تلاش های بسیاری صورت گرفته تا مشتریان معاملات پرسودی داشته باشند که در این زمینه نیز موفق بوده اند. ما مفتخریم که با کارخانه های سراسر کشور همکاری داریم تا بهترین ها را به شما ارائه دهیم. برای دریافت آخرین خبرهای بازار مقاطع فلزی و آهن آلات با ما در  آهن لند همراه باشید.

آخرین خبرهای مقاطع فولادی

بازار آهن علاوه بر کاهش های روز گذشته و در آخرین روز از هفته اول اسفند ماه، سیر ثبات و نزولی را دنبال می کند. کاهش هایی که برای قیمت میلگرد بیش از هر یک از دیگر مقاطع فولادی و آهن آلات رقم می خورد. کاهش های روز جاری از ساعات آغازین اعلام قیمت ها در بازه 200 تومان می باشد که خریداران منتظر را بیش از هر زمانی خوشحال کرده است. با کاهش نرخ دلار در روز گذشته و معاملات بورس کالا، هیچ سیگنال افزایشی به چشم نمی خورد و در نهایت معاملات مقاطع فولادی در بورس کالا و نرخ دلار می تواند همچنان کاهش های بیشتری را رقم بزند. بازار آهن در انتظار روزهای خوش و خبرهای خوب از انتقال منابع ارزی در صورت توافق ایران و کره جنوبی می باشد. با انجام این توافق می توان به کاهش نرخ ارز و در نهایت کاهش نرخ آهن آلات و مقاطع فولادی امیدوار بود.

 تصویر1-فولاد

 

ISMC2021 خواستار تغییر سیاست قیمت گذاری فولاد در ایران است

سیاست گذاران و کارشناسان طی مراسم افتتاحیه یازدهمین کنفرانس و نمایشگاه بازار سنگ آهن و فولاد ایران که توسط گروه رسانه ای اقتصاد برگزار شد، طیف گسترده ای از مسائل مربوط به بازار فولاد ایران و آینده آن را مورد بحث قرار دادند. هدف ISMC 2021 از 22 تا 24 فوریه در تهران، رفع چالش های اصلی صنعت فولاد ایران است که از جمله آنها می توان به چالش های صادر کنندگان اشاره کرد. سیاست های داخلی قیمت گذاری محصولات فولادی در بازار محلی، تحولات فناوری و تحول دیجیتال  است. اکثر سخنرانان مراسم دوشنبه بر لزوم تغییر در سیاست های کنترل قیمت دولت، افزایش ظرفیت تولید برای تأمین تقاضای محلی و گسترش صادرات محصولات فولادی با ارزش افزوده بالاتر تأکید کردند. علیرضا بختیاری مدیرعامل و مالک گروه رسانه ای اقتصاد، با تشریح اهداف اصلی رویداد سالانه، این همایش را افتتاح کرد. وی گفت ایران در سالهای اخیر با افزایش فشار خارجی روبرو بوده است، هر چند خطرات خارجی در حال کاهش هستند. با این وجود فعالیتهای تجاری ممکن است در سالهای آینده با خطر دیگری روبرو شوند، خطری که توسط سیاستگذاران تحمیل می شود. بختیاری همچنین بیان کرد سیاست های با هدف حمایت از مصرف كنندگان با كنترل قیمت ها توفیقی نداشته است. علاوه بر این وی خاطرنشان کرد که سیاست گذاران با اصرار در تعیین سقف قیمت ها، رقابت صنعت فولاد ایران در بازارهای بین المللی را کاهش داده اند و این بخش کمتر مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته است. برنامه دولت برای مداخله در بازار و کنترل قیمت های فولاد به شدت مورد بحث تولید کنندگان، مقامات بازار سرمایه و مقامات دولتی قرار گرفته است. انتقادات در هفته های اخیر علیه تصمیم جنجالی ماه گذشته وزارت صنایع مبنی بر تعیین سقف قیمت محصولات فولادی ذکر شده در بورس کالای ایران افزایش یافت. علیرضا رزم حسینی، وزیر صمت، اقدامی را اعلام کرد که مقاطع با قیمت بورس کالا با قیمت معادل 70٪ در بازارهای کشورهای مشترک المنافع به فروش می رسد. آخرین خبرهای فولاد و آهن آلات را در آهن لند دنبال کنید.

آخرین اخبار بازار آهن

اخبار لحظه ای بازار آهن و فولاد در خبرنامه آهن لند بخوانید

تاثیر رفع تحریم بر آهن آلات

دامنه نوسان سهام

پیشرفت های فولاد ایران

توقف قیمت میلگرد و تیرآهن

ثبات بازار آهن

افزایش نرخ های بازار آهن

ثبات قیمت میلگرد و آهن

توقف قیمت میلگرد و آهن

روند صعودی قیمت میلگرد

سراشیبی یا ثبات قیمت میلگرد

محرک های قیمت میلگرد

صادرات و واردات فولاد

ثبات قیمت میلگرد

عرضه سنگین مقاطع فولادی

استقبال قیمت میلگرد از کاهش

ثبات و کاهش قیمت میلگرد

افزایش نرخ مقاطع فولادی

رونق بازار مقاطع فولادی

کشمکش های فولاد

.....معرفی شرکت آهن لند.....

شرکت آهن لند اولین شرکت ارائه دهنده مشتقات آهن و مقاطع فولادی در جنوب کشور می باشد. اطلاع رسانی آهن لند شامل اعلام قیمت ها با تضمین قیمت و کیفیت، اخبار روز بازار آهن و فولاد و فروش مشتقات آهن در حیطه ساختمانی و صنعتی درسایت و دیگر رسانه های اجتماعی می باشد. در سایت آهن لند از آخرین و بروزترین قیمت آهن آلات از جمله میلگرد، تیرآهن، نبشی، ناودانی، قوطی، پروفیل و انواع لوله داربستی و صنعتی مطلع شوید.

ساعت کاری آهن لند:

شنبه تا چهارشنبه 8الی 20

پنجشنبه 8 الی14

 

اطلاعات تماس

  • تلفن: ۰۶۱۵۳۳۳۱۷۷۷  -  ۰۹۱۳۱۹۲۷۷۴۲  -  ۰۹۱۶۱۳۰۰۲۱۹
  • ایمیل: Ahanlandss@gmail.com
  • کانال تلگرام: t.me/ahanland
  • اینستاگرام: Ahanland
  • آدرس: ایران، خوزستان، آبادان، کوی قدس، ایستگاه پنج
    روبه روی بهار ۳۰

.....پربازدیدترین پیوندهای آهن لند......

.....دیگر پیوندهای آهن لند را ببینید.....

Template Design:Dima Group