پنجشنبه 23 ارديبهشت 1400

رشد قیمت شمش صادرات در کنار رشد واردات فولاد ایران

ایران به عنوان دهمین فولادساز شناخته شده در جهان موفق شد در شرایط سخت کرونایی، پیشرفت های عظیمی را در راه اندازی خطوط تولید و افزایش میزان تولید فولاد برای خود رقم زند. حال خبرهای دور و نزدیک حاکی از آن است که شمش صادراتی ایران نسبت به گذشته رشد قیمت داشته است. این در حالی است که میزان واردات محصولات نیز افزایش پیدا کرده است. در این خبر از تحریریه آهن لند قصد داریم آخرین خبرهای صادرات و واردات فولاد ایران را مورد بررسی قرار دهیم. شرکت آهن لند با بهره گیری از تیم تخصصی بهترین ها را به مشتریان پیشنهاد می کند. از سوی کارشناسان ما تلاش های بسیاری صورت گرفته تا مشتریان معاملات پرسودی داشته باشند که در این زمینه نیز موفق بوده اند. ما مفتخریم که با کارخانه های سراسر کشور همکاری داریم تا بهترین ها را از انواع مقاطع فولادی از جمله میلگرد، تیرآهن، نبشی و ناودانی، لوله و پروفیل به شما ارائه دهیم. برای دریافت آخرین خبرهای صادرات و واردات فولاد ایران با ما در  آهن لند همراه باشید.

 تصویر1-فولاد

 

رشد قیمت شمش صادراتی ایران

خبرهای اخیر از فولادسازان نشان می دهد که آنها توانسته اند شمش خود را با قیمت بالاتر نسبت به گذشته صادر و به بفروش برسانند. گزارش ها نشان می دهد که تولیدکنندگان داخلی در سومین هفته پس از اعلام روند صعودی نرخ شمش در بازار جهانی، شمش خود را به نرخ بالاتری در صادرات اعلام کردند. خبرها حاکی از آن است که برخی از محموله های کارخانه های داخلی چیزی حدود 551 الی 560 دلار فروخته شده است. این در حالی است که این نرخ ها در هفته گذشته چیزی حدود 540 الی 545 دلار بوده است. یکی از این تولید کنندگان که در صادرات شرکت داشته است، بیان کرد 30 هزار تن از این محصولات بیلت بوده که با نرخ 560 دلار به جنوب شرقی آسیا در بندرهای جنوبی خلیج فارس فروخته شد. بارگیری این محموله ها و حمل آنها به روزهای پایانی مارس موکول شده است. این در حالی است که برخی منابع خبری اعلام کردند 36 الی 40 دلار به ازای هر تن در یک کشتی 30 هزار تنی برای حمل این محموله ها دریافت خواهد شد. فعالان بازار آهن و فولاد نیز در مورد فعالیت چند کارخانه دیگر چنین بیان کردند که در اوایل هفته گذشته این کارخانه محصول خود را با نرخ 551 الی 555 دلار به ازای هر تن فوب فروخته اند که بخشی از این محموله ها برای بازار آفریقا می باشد. به ازای هزینه حمل به آفریقای شمالی، 28 دلار به ازای هر تن اضافه می شود. نرخ بیلت صادراتی ایران برای روز چهارشنبه چیزی حدود 551 الی 560 دلار بود که رشدی حدود 11 الی 15 دلار داشته است. نرخ اسلب در سه مارس روی نرخ 600 دلار باقی ماند که پیشنهاد 625 دلاری از سوی یک تاجر اندونزی به گوش می رسد. نرخ اعلامی آن چیزی معادل 585 الی 589 دلار بدون محاسبه هزینه حمل بار می باشد.

 تصویر2-فولاد

 

افزایش میزان واردات فولاد ایران

واردات شمش ایران طی 10 ماه گذشته 67 درصد افزایش داشته است. آمارها نشان می دهد که واردات شمش فولاد از جمله شمش، بیلت و اسلب به کشور در 10 ماهه نخست سال جاری یعنی از 21 مارس 2020 الی  19 ژانویه 2022 به چیزی حدود 67٪ رشد رسیده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است. مطابق با جداول آماری انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران ، 5000 تن شمش فولاد از 21 مارس 2020 الی  19 ژانویه 2021 به کشور وارد شده است که میزان آن در دوره مربوط به سال گذشته به 3000 تن رسیده است. پیش از این وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده بود که بیش از 95 تا 98 درصد نیاز فولاد در کشور تأمین می شود. طبق این آمار در 10 ماهه سال جاری 4000 تن شمش فولاد  که شامل شمش و بیلت می شود، به کشور وارد شده است که رشد 100 درصدی را نسبت به دوره مشابه سال گذشته را نشان می دهد. این در حالی است که ایران دهمین تولید کننده بزرگ فولاد در جهان است. با دستیابی به چشم انداز ظرفیت تولید 55 میلیون تن فولاد در سال 2025، روش های مناسبی برای قرار گرفتن در فهرست هفت کشور برتر فولادساز در جهان فراهم خواهد شد آخرین خبرهای صادرات و واردات فولاد ایران را در آهن لند دنبال کنید.

آخرین اخبار بازار آهن

اخبار لحظه ای بازار آهن و فولاد در خبرنامه آهن لند بخوانید

تاثیر رفع تحریم بر آهن آلات

دامنه نوسان سهام

پیشرفت های فولاد ایران

توقف قیمت میلگرد و تیرآهن

ثبات بازار آهن

افزایش نرخ های بازار آهن

ثبات قیمت میلگرد و آهن

توقف قیمت میلگرد و آهن

روند صعودی قیمت میلگرد

سراشیبی یا ثبات قیمت میلگرد

محرک های قیمت میلگرد

صادرات و واردات فولاد

ثبات قیمت میلگرد

عرضه سنگین مقاطع فولادی

استقبال قیمت میلگرد از کاهش

ثبات و کاهش قیمت میلگرد

افزایش نرخ مقاطع فولادی

رونق بازار مقاطع فولادی

کشمکش های فولاد

.....معرفی شرکت آهن لند.....

شرکت آهن لند اولین شرکت ارائه دهنده مشتقات آهن و مقاطع فولادی در جنوب کشور می باشد. اطلاع رسانی آهن لند شامل اعلام قیمت ها با تضمین قیمت و کیفیت، اخبار روز بازار آهن و فولاد و فروش مشتقات آهن در حیطه ساختمانی و صنعتی درسایت و دیگر رسانه های اجتماعی می باشد. در سایت آهن لند از آخرین و بروزترین قیمت آهن آلات از جمله میلگرد، تیرآهن، نبشی، ناودانی، قوطی، پروفیل و انواع لوله داربستی و صنعتی مطلع شوید.

ساعت کاری آهن لند:

شنبه تا چهارشنبه 8الی 20

پنجشنبه 8 الی14

 

اطلاعات تماس

  • تلفن: ۰۶۱۵۳۳۳۱۷۷۷  -  ۰۹۱۳۱۹۲۷۷۴۲  -  ۰۹۱۶۱۳۰۰۲۱۹
  • ایمیل: Ahanlandss@gmail.com
  • کانال تلگرام: t.me/ahanland
  • اینستاگرام: Ahanland
  • آدرس: ایران، خوزستان، آبادان، کوی قدس، ایستگاه پنج
    روبه روی بهار ۳۰

.....پربازدیدترین پیوندهای آهن لند......

.....دیگر پیوندهای آهن لند را ببینید.....

Template Design:Dima Group