پنجشنبه 23 ارديبهشت 1400

چه عواملی قیمت میلگرد و آهن آلات را در سال 1400 تحریک خواهند کرد؟

قیمت میلگرد از جمله مشکلاتی به حساب می آید که سازندگان و خریداران آهن را در یک سالی که گذشت به چالش کشیده است. قیمت میلگرد در ابتدای سال جاری با نرخ 6500 تومان سال را آغاز و اکنون در انتهای سال با نرخ 12300 الی  13700 تومان متغیر است. همانطور که مشاهده می کنید نرخ میلگرد در انتهای سال به دو برابر قیمت رسیده و امکان افزایش آن در سال جدید بسیار بالا است. در این خبر از تحریریه آهن لند قصد داریم آخرین خبرهای بازار آهن و قیمت میلگرد را مورد بررسی قرار دهیم. شرکت آهن لند با بهره گیری از تیم تخصصی بهترین ها را به مشتریان پیشنهاد می کند. از سوی کارشناسان ما تلاش های بسیاری صورت گرفته تا مشتریان معاملات پرسودی داشته باشند که در این زمینه نیز موفق بوده اند. ما مفتخریم که با کارخانه های سراسر کشور همکاری داریم تا بهترین ها را از انواع مقاطع فولادی از جمله میلگرد، تیرآهن، نبشی و ناودانی، لوله و پروفیل به شما ارائه دهیم. برای دریافت آخرین خبرهای بازار آهن و قیمت میلگرد با ما در  آهن لند همراه باشید.

 تصویر1-قیمت میلگرد

 

محرک های قیمت میلگرد در سال 1400

قیمت میلگرد در سال 1399 روزهای پایانی خود را با کاهش و ثبات می گذراند. کاهش هایی که روز گذشته موجب تحریک تقاضا شد و برخی از خریداران نسبت به خرید پیش از سال جدید اقدام کردند. به طور قطع این اقدام عاقلانه ترین اقدامی بود که یک سازنده انجام داده است. سال جدید با افزایش نرخ های مختلف در تولید می تواند قیمت میلگرد را به نحوی به سمت سیر صعودی سوق دهد. عوامل محرک قیمت میلگرد در سال جدید را به ترتیب می توان موارد زیر معرفی کرد:

bullet Ahanlands افزایش هزینه های تولید اعم از افزایش حاملهای انرژی، افزایش حقوق و دستمزد، افزایش هزینه های حمل و ...  از جمله مواردی هستند که در سال 1400 با آنها روبرو خواهیم شد. جمع این موارد می تواند به افزایش ده درصدی هزینه تولید اعم از ذوب و نورد در سال جدید منجر شود.

bullet Ahanlands کاهش تولید یا توقف تولید برخی واحدهای خصوصی ذوب  به دلیل زیان ناشی از تولید و افزایش صادرات  محصول شمش شرکتهای دولتی و کمبود عرضه محصول میانی  به بازار داخلی نیز به نحوی بر تحریک قیمت میلگرد و آهن آلات تاثیر خواهد گذاشت.

bullet Ahanlands افزایش تقاضای صادرات میلگرد در کشورهای همسایه به خصوص ترکیه و عراق با گسترش واکسیناسیون عمومی علیه کرونا و با توجه به جذاب صادراتی محصول میلگرد ایران در کنار رنج قیمت میلگرد که پایین تر از قیمت شمش صادراتی است، به نحوی قیمت میلگرد را در سال جدید تحریک خواهد کرد.

bullet Ahanlands ورودبه فصل بهار و پیک مصرف داخلی فولاد را از یاد نبرید.

bullet Ahanlands لغو برخی محدودیت های صادراتی و تسهیل در صادرات فولاد با توجه به اشباع بازار داخلی و نیاز کشور به ارز و زیاندهی برخی واحدهای تولیدی فولاد در سال جدید از دیگر عوامل موثر و محرک قیمت میلگرد و دیگر آهن آلات خواهد بود.

حال جای سوال است که آیا در شرایط رکود فعلی بازار داخلی، جمیع این موارد می تواند منجر به تحریک تقاضا در بازار داخلی شود؟ این سوال را زمان پاسخ خواهد داد. چرا که خریداران در شرایط فعلی که بازار آهن و قیمت میلگرد به سود آنها است، نسبت به خرید اقدام نمی کنند. این قیمت ها به طور قطع پس از آغاز سال جدید به این ترتیب پیشروی نخواهند کرد. خبرها و گفته های فعالان بازار آهن حاکی از آن است که با وجود عوامل فوق، بازار آهن و به ویژه قیمت میلگرد تحریک خواهد شد و روند صعودی را سپری خواهد کرد. آخرین خبرهای  بازار آهن و نرخ میلگرد را در آهن لند دنبال کنید.

آخرین اخبار بازار آهن

اخبار لحظه ای بازار آهن و فولاد در خبرنامه آهن لند بخوانید

تاثیر رفع تحریم بر آهن آلات

دامنه نوسان سهام

پیشرفت های فولاد ایران

توقف قیمت میلگرد و تیرآهن

ثبات بازار آهن

افزایش نرخ های بازار آهن

ثبات قیمت میلگرد و آهن

توقف قیمت میلگرد و آهن

روند صعودی قیمت میلگرد

سراشیبی یا ثبات قیمت میلگرد

محرک های قیمت میلگرد

صادرات و واردات فولاد

ثبات قیمت میلگرد

عرضه سنگین مقاطع فولادی

استقبال قیمت میلگرد از کاهش

ثبات و کاهش قیمت میلگرد

افزایش نرخ مقاطع فولادی

رونق بازار مقاطع فولادی

کشمکش های فولاد

.....معرفی شرکت آهن لند.....

شرکت آهن لند اولین شرکت ارائه دهنده مشتقات آهن و مقاطع فولادی در جنوب کشور می باشد. اطلاع رسانی آهن لند شامل اعلام قیمت ها با تضمین قیمت و کیفیت، اخبار روز بازار آهن و فولاد و فروش مشتقات آهن در حیطه ساختمانی و صنعتی درسایت و دیگر رسانه های اجتماعی می باشد. در سایت آهن لند از آخرین و بروزترین قیمت آهن آلات از جمله میلگرد، تیرآهن، نبشی، ناودانی، قوطی، پروفیل و انواع لوله داربستی و صنعتی مطلع شوید.

ساعت کاری آهن لند:

شنبه تا چهارشنبه 8الی 20

پنجشنبه 8 الی14

 

اطلاعات تماس

  • تلفن: ۰۶۱۵۳۳۳۱۷۷۷  -  ۰۹۱۳۱۹۲۷۷۴۲  -  ۰۹۱۶۱۳۰۰۲۱۹
  • ایمیل: Ahanlandss@gmail.com
  • کانال تلگرام: t.me/ahanland
  • اینستاگرام: Ahanland
  • آدرس: ایران، خوزستان، آبادان، کوی قدس، ایستگاه پنج
    روبه روی بهار ۳۰

.....پربازدیدترین پیوندهای آهن لند......

.....دیگر پیوندهای آهن لند را ببینید.....

Template Design:Dima Group