پنجشنبه 23 ارديبهشت 1400

گذر قیمت میلگرد و آهن آلات از سراشیبی به افزایش

قیمت میلگرد و آهن آلات که در ابتدای هفته جاری در مسیر کاهش قرار گرفته بود، روز گذشته با افزایش نرخ دلار و رسیدن آن به 24850 تومان در مسیر صعودی قرار گرفت. این افزایش ها روز گذشته به میزان 50 الی 200 تومان برای میلگرد از سوی برخی از کارخانه رقم خورد. این در حالی است که برخی از کارخانه ها روند ثبات خود را دنبال کردند تا شاید بتوانند در پایان سال محصولات خود را به فروش برسانند. نرخ دلار در روز گذشته چندان دوام نداشت و امروز به 24750 تومان رسید. در این خبر از تحریریه آهن لند قصد داریم آخرین خبرهای بازار آهن و میلگرد را دنبال کنیم. شرکت آهن لند با بهره گیری از تیم تخصصی بهترین ها را به مشتریان پیشنهاد می کند. از سوی کارشناسان ما تلاش های بسیاری صورت گرفته تا مشتریان معاملات پرسودی داشته باشند که در این زمینه نیز موفق بوده اند. ما مفتخریم که با کارخانه های سراسر کشور همکاری داریم تا بهترین ها را از انواع مقاطع فولادی از جمله میلگرد، تیرآهن، نبشی و ناودانی، لوله و پروفیل به شما ارائه دهیم. برای دریافت آخرین خبرهای بازار آهن و میلگرد با ما در  آهن لند همراه باشید.

 تصویر1-میلگرد

 

گزارشی از سیر صعودی بازار آهن و میلگرد در روز گذشته

روز گذشته بازار در ساعات ابتدایی اعلام قیمت ها، روند ثابت و نزولی را سپری می کرد که ساعاتی بعد و با افزایش 100 تومانی نرخ دلار شاهد افزایش قیمت ها برای اکثر محصولات بازار آهن آلات بودیم. در شرایطی فعلی و روزهای پایانی سال، موج تقاضای ضعیف شکل گرفته است. از میان تقاضاهای روز گذشته، عمده تقاضا روی محصول تیرآهن گزارش شده است. اگر مبنا را عرضه های هفته گذشته و ثبات قیمت پایه مقاطع فولادی در هفته جاری قرار دهیم، میلگرد زیر 12200 تومان و تیرآهن زیر 12700 تومان حباب منفی دارد. در این میان چند موج محرک واقعی وجود دارد که به ترتیب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

bullet Ahanlands افزایش نرخ ارز با توجه به تحولات سیاسی و اظهار نظر برخی مسئولین در مورد پولهای بلوکه شده در کشورهای کره جنوبی، عراق و دیگر کشورها

bullet Ahanlands بیشتر انبارها نسبتاً خالی هستند.

bullet Ahanlands اطمینان از عدم کاهش بیشتر و افزایش میزان تقاضایی که در صف انتظار هستند

bullet Ahanlands احتمال افزایش قیمت نرخ پایه در آخرین هفته سال و احتمال افزایش قیمت خصوصی ها در اولین روزهای کاری سال 1400 به دلیل افزایش هزینه های تولید

اینکه این موج ضعیف تدوام خواهد داشت یا خیر، بسته به نوع عرضه های روز چهارشنبه و میزان تقاضای ورودی قابل تحلیل خواهد بود. افزایش احتمالی یک تا پنج درصدی پایه قیمت مقاطع در عرضه روز چهار شنبه و افزایش  پنج درصدی نرخ پایه تیرآهن  وجود دارد. علاوه بر این احتمال افزایش یک تا دو درصدی  قیمت میلگرد را نیز وجود دارد. نرخ دلار به عنوان عامل اصلی این کاهش ها و افزایش ها در بازار آهن، تحت تاثیر مسائل سیاسی بود. در ادامه بررسی های FATF، موضوع آزادسازی منابع ایران در کشورهایی از قبیل کره جنوبی و عراق و ... مطرح شد. این خبر مثبت توانست دلار را به نرخ 24700 تومان برساند و در نهایت با مخالفت ایران برای بازگشت به مذاکرات نرخ آن را به 24850 تومان رساند. این در حالی است که در پایان هفته کاهش پیدا کرد و به نرخ 24750 تومان رسید. با این وجود نتوانست نرخ آهن آلات در مسیر افزایش خود قرار گرفت.

 تصویر2-میلگرد

 

اما امروز سه شنبه 19 اسفند 1399 بازار آهن در مسیر ثبات و افزایش روند خود را ادامه داد و با وجود کاهش نرخ ارز، کاهش قیمت میلگرد و آهن آلات مشهود نیست. در حال حاضر اولین اعلامی های بازار آهن یعنی راد همدان و سیرجان حدید جنوب افزایش 50 و 100 تومانی را برای خود رقم زدند. اگر عرضه های امروز مقاطع فولادی را به عنوان عامل دیگری در قیمت میلگرد و دیگر آهن آلات در نظر بگیریم، افزایش یا کاهش ها پس از انجام معاملات بورس مشخص خواهند شد. عرضه هایی که شامل تیرآهن، میلگرد آجدار، ریل و میلگرد ساده ذوب آهن اصفهان می باشند و تحویل آنها یا به صورت فوری یا سلف و یا در تاریخ 31 فروردین 1400 می باشد. آخرین خبرهای  بازار آهن و میلگرد را در آهن لند دنبال کنید.

آخرین اخبار بازار آهن

اخبار لحظه ای بازار آهن و فولاد در خبرنامه آهن لند بخوانید

تاثیر رفع تحریم بر آهن آلات

دامنه نوسان سهام

پیشرفت های فولاد ایران

توقف قیمت میلگرد و تیرآهن

ثبات بازار آهن

افزایش نرخ های بازار آهن

ثبات قیمت میلگرد و آهن

توقف قیمت میلگرد و آهن

روند صعودی قیمت میلگرد

سراشیبی یا ثبات قیمت میلگرد

محرک های قیمت میلگرد

صادرات و واردات فولاد

ثبات قیمت میلگرد

عرضه سنگین مقاطع فولادی

استقبال قیمت میلگرد از کاهش

ثبات و کاهش قیمت میلگرد

افزایش نرخ مقاطع فولادی

رونق بازار مقاطع فولادی

کشمکش های فولاد

.....معرفی شرکت آهن لند.....

شرکت آهن لند اولین شرکت ارائه دهنده مشتقات آهن و مقاطع فولادی در جنوب کشور می باشد. اطلاع رسانی آهن لند شامل اعلام قیمت ها با تضمین قیمت و کیفیت، اخبار روز بازار آهن و فولاد و فروش مشتقات آهن در حیطه ساختمانی و صنعتی درسایت و دیگر رسانه های اجتماعی می باشد. در سایت آهن لند از آخرین و بروزترین قیمت آهن آلات از جمله میلگرد، تیرآهن، نبشی، ناودانی، قوطی، پروفیل و انواع لوله داربستی و صنعتی مطلع شوید.

ساعت کاری آهن لند:

شنبه تا چهارشنبه 8الی 20

پنجشنبه 8 الی14

 

اطلاعات تماس

  • تلفن: ۰۶۱۵۳۳۳۱۷۷۷  -  ۰۹۱۳۱۹۲۷۷۴۲  -  ۰۹۱۶۱۳۰۰۲۱۹
  • ایمیل: Ahanlandss@gmail.com
  • کانال تلگرام: t.me/ahanland
  • اینستاگرام: Ahanland
  • آدرس: ایران، خوزستان، آبادان، کوی قدس، ایستگاه پنج
    روبه روی بهار ۳۰

.....پربازدیدترین پیوندهای آهن لند......

.....دیگر پیوندهای آهن لند را ببینید.....

Template Design:Dima Group