پنجشنبه 23 ارديبهشت 1400

ثبات قیمت میلگرد و تیرآهن در بازار آهن

قیمت میلگرد و تیرآهن در هفته جاری تحت تاثیر برخی نوسانات جهش های 50 الی 100 تومانی به خود گرفت. قیمت میلگرد و تیرآهن در روز گذشته و در روزهای پایانی سال که فروش کارخانه ها بسته شده است، ثابت اعلام شد. به نظر میرسد میلگرد و تیرآهن در روزهای پایانی سال 99 تصمیم گرفته اند سال را با آرامش نسبی به پایان برسانند. در این خبر از تحریریه آهن لند قصد داریم آخرین خبرهای قیمت میلگرد و تیرآهن را در بازار آهن دنبال کنیم. شرکت آهن لند با بهره گیری از تیم تخصصی بهترین ها را به مشتریان پیشنهاد می کند. از سوی کارشناسان ما تلاش های بسیاری صورت گرفته تا مشتریان معاملات پرسودی داشته باشند که در این زمینه نیز موفق بوده اند. ما مفتخریم که با کارخانه های سراسر کشور همکاری داریم تا بهترین ها را از انواع مقاطع فولادی از جمله میلگرد، تیرآهن، نبشی و ناودانی، لوله و پروفیل به شما ارائه دهیم. برای دریافت آخرین خبرهای بازار آهن و قیمت میلگرد با ما در  آهن لند همراه باشید.

 تصویر1-تیرآهن

 

کارنامه یکساله قیمت میلگرد و تیرآهن در بازار آهن

بد نیست در کنار قیمت میلگرد نگاهی داشته باشیم به تیرآهن و معاملاتی که سال 99 داشت. در مورد تیرآهن 14 الی 18 باید گفت، در طول سال 99 جمع تناژ معامله شده سبد تیر14 الی 18 کارخانه ذوب آهن اصفهان چیزی حدود  138 هزار تن بوده است که از این مقدار بیشترین فروش مربوط به سه ماه اول و حدود 57 هزار تن بوده است. اما در مورد قیمت پایه می توان گفت اولین معامله در 19 فروردین با نرخ  47165 ریال و قیمت رقابتی آن حدود 54000 ریال بوده و قیمت پایه آخرین معامله در سال 99 معادل با 117524 ریال بوده که بدون رقابت معامله شده است. نرخ پایه تیرآهن ذوب آهن در سال 1399، رشدی در حدود 150 درصد را تجربه کرده است. یکی از دلایل کاهش تقاضای محصول تیرآهن ذوب آهن در سه ماهه پایانی سال، افزایش غیر منطقی نرخ پایه و نرخ بازار آهن است که البته این افزایش قیمت در سال جاری دامنگیر همه مقاطع فولادی از جمله قیمت میلگرد بوده است. حجم تناژ معامله شده سبدهای تیرآهن 14 الی 18 در اسفند 99 چیزی حدود 20 هزار تن بوده که نسبت به سالهای قبل با کاهش مواجه شده است. حجم زیاد خرید سلف مشتریان در شش ماه میانی سال  بود که بازار آهن را اشباع کرد. بازار آهن در نیمه دوم سال 99 کشش این حجم تیرآهن را نداشت و خریداران گمان می کردند نیمه دوم سال هم به مانند نیمه اول سال بازار تیرآهن ذوب آهن پر رونق خواهد بود.

 تصویر2-تیرآهن

 

حال که به نظر میرسد مشتریان ذوب آهن به آن سوی بام توجهی ندارند و از خرید این سبد ناامید شده اند، به سمت خرید سبد میلگرد ذوب آهن متمایل شده اند. ادامه این روند ممکن است در ماه های آینده بازار میلگرد ذوب آهن را اشباع کرده و ممکن است سناریوی تیرآهن در سه ماهه انتهایی سال جاری در مورد بازار میلگرد در ماه های پیشرو تکرار شود. آخرین خبرها از بورس کالا نشان می دهد در اسفند 99 بیش از 80 درصد عرضه محصول تیرآهن 14 الی 18 بی مشتری ماند. ذوب آهن سلف تیر و اردیبهشت خود را هم عرضه کرد، طبق روال عرضه بعدی تحویل در خرداد ماه خواهد بود و خریداران محصولات ذوبی غیر هدفمند، بدون تحقیق و توجه به آمار و بر اساس شرایط روز بازار آهن  و هیجانات اقدام به خرید می کنند. به نظر می رسد با توجه به کاهش جدی موجودی تیرآهن 14 الی 18 در انبارها در اسفند سال جاری و با توجه به شرایط بد اقتصادی و ناامیدی از بهبود اوضاع در آنسوی سال، حجم بیست هزار تنی خریداری شده توسط مشتریان در پیک مصرف سال آینده جوابگوی نیاز بازار نخواهد بود. در صورتی که کارخانه یا فروشنده در ابتدای سال آینده، اقدام به عرضه فوری محصول بنماید با چنین کمبودی مواجه نخواهیم شد. آخرین خبرهای بازار آهن، مقاطع فولادی و قیمت میلگرد را در آهن لند دنبال کنید.

آخرین اخبار بازار آهن

اخبار لحظه ای بازار آهن و فولاد در خبرنامه آهن لند بخوانید

تاثیر رفع تحریم بر آهن آلات

دامنه نوسان سهام

پیشرفت های فولاد ایران

توقف قیمت میلگرد و تیرآهن

ثبات بازار آهن

افزایش نرخ های بازار آهن

ثبات قیمت میلگرد و آهن

توقف قیمت میلگرد و آهن

روند صعودی قیمت میلگرد

سراشیبی یا ثبات قیمت میلگرد

محرک های قیمت میلگرد

صادرات و واردات فولاد

ثبات قیمت میلگرد

عرضه سنگین مقاطع فولادی

استقبال قیمت میلگرد از کاهش

ثبات و کاهش قیمت میلگرد

افزایش نرخ مقاطع فولادی

رونق بازار مقاطع فولادی

کشمکش های فولاد

.....معرفی شرکت آهن لند.....

شرکت آهن لند اولین شرکت ارائه دهنده مشتقات آهن و مقاطع فولادی در جنوب کشور می باشد. اطلاع رسانی آهن لند شامل اعلام قیمت ها با تضمین قیمت و کیفیت، اخبار روز بازار آهن و فولاد و فروش مشتقات آهن در حیطه ساختمانی و صنعتی درسایت و دیگر رسانه های اجتماعی می باشد. در سایت آهن لند از آخرین و بروزترین قیمت آهن آلات از جمله میلگرد، تیرآهن، نبشی، ناودانی، قوطی، پروفیل و انواع لوله داربستی و صنعتی مطلع شوید.

ساعت کاری آهن لند:

شنبه تا چهارشنبه 8الی 20

پنجشنبه 8 الی14

 

اطلاعات تماس

  • تلفن: ۰۶۱۵۳۳۳۱۷۷۷  -  ۰۹۱۳۱۹۲۷۷۴۲  -  ۰۹۱۶۱۳۰۰۲۱۹
  • ایمیل: Ahanlandss@gmail.com
  • کانال تلگرام: t.me/ahanland
  • اینستاگرام: Ahanland
  • آدرس: ایران، خوزستان، آبادان، کوی قدس، ایستگاه پنج
    روبه روی بهار ۳۰

.....پربازدیدترین پیوندهای آهن لند......

.....دیگر پیوندهای آهن لند را ببینید.....

Template Design:Dima Group